Mekanik frenleme sistemlerinin profesyonel bakımı ve onarımı

Mekanik frenleme sistemleri

Mekanik frenleme sistemlerinin profesyonel bakımı ve onarımı


Kusursuz çalışan bir frenleme sistemi sadece sizin açınızdan değil, karayollarındaki diğer kullanıcılar için de hayati önem taşır. Bu yüzden kendinizi emniyete alın ve tüm sistem bileşenlerinin durumunu düzenli aralıklarla kontrol ettirin. Çünkü bütün araçlar, günlük kullanım içerisinde doğal aşınmaya maruz kalan çok sayıda parça içerir. Tırak Otomotiv Mazda Servisi'de bakımın güvenliği sağlayacağı garantidir Fren balataları, fren diskleri ve fren sıvısı gibi tüm aşınan parçaların durumunu kontrol eder, gerektiğinde profesyonel değişim hizmeti sunarız.

Orijinal Bosch fren diskleri ve fren balatalarının değişimi, takılması ve çıkarılmasının yanı sıra fren sıvısı değişimi için çekici fiyatta paketler
Orijinal ekipman standardında ürünlerden oluşan eksiksiz yelpaze
Uzman arıza teşhisi ve onarım için en yeni test ekipmanları
Mekanik onarım için randevu alın
Bir otomobilin kullanım ömrü boyunca aşınan parçalar
Bütün araçlarda çok sayıda aşınan parça vardır - motor bölmesinde, zeminin altında veya yolcu bölmesinde. Bu ürünlerin çoğu, günlük araç kullanımı içerisinde doğal aşınmaya maruz kalır.

Bu durum aşınmış fren disklerinde, egzoz sistemi korozyonunda gözlenebilir ve ayrıca şanzıman yağını da etkiler. Ancak bu tip aşınmalar her zaman hemen fark edilemediğinden otomobilinizi düzenli olarak kontrol ettirmek iyi bir fikirdir.

Aksi takdirde oluşan hasar pahalı onarım işlemlerine, ve sadece sizi değil, diğer kullanıcıları da tehlikeye sokabilecek ani arızalara yol açabilir.

Uzman tavsiyemiz
Aracınızın frenleme mesafesinin çok uzadığını mı düşünmeye başladınız Bunun sebebi, fren sıvısının aşırı şekilde eskimesi olabilir, durum buysa hiç gecikmeden değiştirilmesi gerekir. Aslında fren sıvısının kontrolü ve değiştirilmesi, en önemli araç bakım işlemlerinden biridir. Sıvı sürekli su emdiği için su içeriğinin %3 üzerine çıkması halinde yüksek sıcaklıklarda buhar kabarcıkları oluşabilir. Frenleme ile bu kabarcıklar sıkışır ve yeterli fren basıncının oluşmasına engel olabilir. En kötü senaryoda bu durum tüm frenleme sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Tavsiyemiz Kendi güvenliğiniz için otomobilinizdeki fren sıvısını her 2 yılda bir değiştirtin.

Diğer Hizmetler

+30 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.